Mīlestība ir izvēle

Savās pārdomās par mīlestības tematu līdz šim esmu vadījies no pieņēmuma, ka iemīlēšanās vēl nav mīlestība. Un, ja vien ticam, ka tāda lieta kā mīlestība tiešām pastāv, tad ir jābūt kaut kam vairāk par vienkāršu bioloģismu, vēlmi atrast piemērotu tēviņu vai mātīti pārošanās procesam.

Kas ir mīlestība? To ir grūti formulēt. Mīlestība ir kaut kas vairāk kā iemīlēšanās, kaut kas vairāk kā satriecošs sekss, kaut kas vairāk kā bērnu radīšana…

Mīlestība ir kauts kas liels, tīrs un skaists. Vismaz man šķiet, ka tā vajadzētu būt. Piedodiet manu bērnišķo naivumu! Mīlestībā cilvēks pāraug savu egoismu un savtību, ierauga otru cilvēkā labās un sliktās puses, un tomēr mīl, apbrīno, dievina. Mīlestībā cilvēks ir gatavs ziedoties un nest upurus, lai darītu otru laimīgu.

Iemīlēšanās un mīlestība ir saistītas. Ir vieglāk mīlēt cilvēku, kurā pirms tam esam bijuši iemīlējušies. Lai gan, ko lai saka par attiecībām, kur sākumā nav izteikta iemīlēšanās perioda? Tā tas ir valstīs, kurās dzīvesbiedra izvēle nav indivīda, bet ģimenes izvēle. Šajās zemēs noteikti arī ir stāsti par to, kā attiecības, kas sākas kā pienākums un cieņa, pāraug mīlestībā.

Mīlestība ir izvēle. Es esmu iemīlējis cilvēku. Man viņš patīk. Es vēlos ar šo cilvēku pavadīt laiku, būt kopā. Es pieņemu lēmumu, būt kopā ar šo cilvēku. Es vēlos darīt viņu laimīgu, un lai viņš dara laimīgu mani. Es vēlos mīlēt. Nav iespējams mīlēt visas sievietes. Tādēļ es no visām pasaules sievietēm esmu izvēlējies vienu, kuru es mīlu un gribu mīlēt. Sievieti, kas man patīk, ar kuru izjūtu dvēseļu radniecību. Varbūt ir brīži, kad rodas sarežģījumi. Mīlestības plūsma starp 2 cilvēkiem ir apgrūtināta. Es tūdaļ neskrienu, lai rastu mierinājumu kādas citas sievietes apkampienos. Es gribu mīlestību, bet no cilvēka, kuru mīlu. Tā ir mana izvēle.

Mīlestība, pēc manām domām, ir saistīta ar seksualitātes bremzēšanu. Es kontrolēju savu seksualitāti, bremzēju to attiecībā uz citām sievietēm. Uzticība ir seksualitātes bremzēšana. Neuzticība ir nespēja bremzēt vai kontrolēt savu seksualitāti. Es virzu savas domas, cerības un vēlmes uz cilvēku, kuru mīlu. Bremzēju attiecībā uz citiem cilvēkiem, kas man šķiet labi un simpātiski. Tā ir izvēle.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s